Tinginys pagal Liuciją (su kondensuotu pienu)

Vienas skaniausių lietuviškų saldumynų! Dar nesu sutikusi nė vieno žmogaus, kuris nemėgtų tinginio!!! Nesvarbu tai būtų lietuvis, ar užsienietis, tinginys patinka visiems. Kiek žinau, net Princas William mėgsta tinginį (tik aišku anglišką versiją su šokolado užliejimu ir dar kokiais pagardinimais viduje, bet esmė išlieka ta pati). Tiesą pasakius tiksliai nežinau iš kur tinginys pramanytas ir kuri šalis yra jo originali autorė, nes tinginį-saliamį galima skanauti Italijoje, jie ten mėgsta riešutėlių pridėti ar kokių džiovintų vaisių. Airijoje, Didžiojoje Britanijoje deda zefyriukų… Na, žodžiu, kas kaip moka, tas taip gamina. Lietuviai įsisavinę turbūt vieną paprasčiausių tinginio gaminimo formų, kuris, man asmeniškai, yra pats skaniausias. 

Pamenu dar vaikystėje tinginį gamindavo be jokio kondensuoto pieno, bet virdavo su pienu, cukrumi, sviestu – tinginys gaudavosi minkštesnis, bet toks pats nerealiai gardus. Gaminant tinginį su kondensuotu saldintu pienu yra truputį paprasčiau ir greičiau negu tik su pienu. 

Mano recepto proporcijos yra jau beveik patentuotos 😀 Tinginys visuomet gaunasi standus, gardus, norisi dar ir dar, nors pilvas jau sako: gal gana?

Pabandykite ir Jūs, gal taps ir Jūsų mėgstamiausiu tinginio receptu 🙂


tinginys-pagal-liucija-2-1

tinginys-pagal-liucija-5-1

tinginys-pagal-liucija-6-1

tinginys-pagal-liucija-18-1

tinginys-pagal-liucija-20-1

tinginys-pagal-liucija-24-1

tinginys-pagal-liucija-27-1
Tinginys pagal Liuciją (su kondensuotu pienu)

Reikės:

400 g paprastų traškių sausainių (tik ne “Gaidelio“)

400 g saldinto kondensuoto pieno

2 valg. š. kakavos

1,5 valg. š. saldžios kakavos

1 valg. š. cukraus

190 g sviesto

Gaminimas:

  1. Sausainius sutrupiname į dubenį (vienus sutrupiname smulkiau, kitus stambiau).
  2. Sviestą išlydome puode storu dugnu, tuomet suberiame cukrų, kaitiname ant silpnos ugnies ir maišome, kol cukrus ištirps ir gausis vientisa masė.
  3. Į sviesto masę supilti kakavas, kondensuotą pieną, viską išmaišyti ir kaitinti, vis pamaišant, kol gausis visiškai vientisa masė be jokių gumulėlių. Tuomet nukelti nuo ugnies ir palikti truputį pravėsti.
  4. Į kakavinę masę suberti sutrupintus sausainius, gerai išmaišyti, kad visi sausainiai apsivoliotų, ir palikti tinginį visiškai atvėsti.
  5. Patiesti maistinę plėvelę ant stalo ir ir ant jos pailgai iškloti atvėsusią sausainių masę, suformuoti pailgo ritinio formą, ir susukti į maistinę plėvelę, gerai užspausti galus, dėti į šaldytuvą stengti bent 4 valandoms, geriausia palikti pernakt. Skanumėlis!
Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s