Brown sugar bacon BLT sandwich / Sumuštinis su karamelizuota šonine

When I first came to America, I couldn’t believe how much Americans love sandwiches. They could eat them for breakfast, lunch and dinner. Some like completely simple sandwiches with a slice of ham, cheese and mayonnaise, or simply spread some peanut butter and jam on a white bread, while others prepare or order giant sandwiches with meatballs, or tuna, or a mountain of meat, or even with a whole steak… In Lithuania the definition of a sandwich is a bit different. If we make sandwiches at home in Lithuania, they will usually be very simple: a slice of Italian style bread (or rye bread), butter, deli meat or salami, a slice of tomato or cucumber on top. We often make sandwiches with smoked salmon, spreadable cheese and lemon. And, of course, no one puts an extra slice of bread on top, it just wouldn’t be right… So when you come to America, it’s a bit strange to see what Americans call “sandwiches.“ But for that same reason different countries and cultures are so fascinating – each country has well-established traditions and an individual understanding of sandwiches!

Say whatever you want, but Americans are really resourceful in making sandwiches. In America everyone loves sandwiches (I’ve also joined such group!), and there is a huge variety of them. If you ever visit America and see the word “BLT” next to a sandwich, salad, or burger, know that it means that the meal you choose will definitely come with these 3 ingredients – bacon, salad, and tomato. There are all kind of  BLT sandwiches: with toasted bread, avocado, fresh or pickled cucumbers, a slice of cheese, a fried or boiled egg, and more. I hope you like my version of BLT sandwich and you will become inspired to try different BLT sandwich options :).

This sandwich is fantastic! My version of BLT sandwich has everything you need for a really delicious sandwich. First we start with a tasty, soft Italian bread, then it’s important to have ripe tomatoes and avocados. And the “cherry on the top“ in this recipe is caramelized bacon. Yes yes, not a regular crispy bacon, but caramelized. After I made caramelized bacon for the first time, now it’s the only way I make crispy bacon. And such bacon can be used not only for sandwiches, but also for salads, it’s super delicious on breakfast table or you can give an extra flavor of caramelized bacon for any other meal. The sauce for this sandwich is super simple – mayonnaise with some fresh dill – mmm, so yummy!


Sumustinis su traskia sonine (2) 2Sumustinis su traskia sonine (15) 1Sumustinis su traskia sonine (8) 1Sumustinis su traskia sonine (19) 1

{4 servings}

Ingredients:

8 slices of Italian bread or burger buns

12 bacon strips

2 medium size tomatoes

2 ripe avocados

4 large lettuce leaves

50 g (1/4 cup) light brown sugar

1/2 tap. chili powder

{for sauce}

6-7 tbsp. low-fat mayonnaise

1 tbsp. chopped fresh dill

1/3 tsp. garlic powder

salt, black pepper to taste

Preparation:

 1. Sauce – mix all the ingredients for the sauce in one bowl.
 2. Preheat the oven to 180 C (350 F). Place aluminum foil on a sheet pan and arrange bacon strips so that they don’t touch each other. Bake bacon in a preheated oven for 15 minutes, then remove from the oven, sprinkle with chili powder and brown sugar. Put the bacon back in the oven and bake for another 10 minutes until nicely brown in color. Transfer bacon on a plate. Within minutes, the bacon will harden and become crispy, caramelized.
 3. Slice tomatoes and peeled avocados.
 4. Spread mayonnaise sauce on each slice of bread. Then put lettuce leaf on one slice of bread first, add avocado, bacon and tomato. Put another slice of bread on top and eat the sandwich right away!

>> I used 3 bacon strips for each sandwich. If the bacon is thicker, then you will need to bake it in the oven a little longer.

> > If you want a toasted bread – toast bread slices in a pan on both sides using a bit of oil.

>> If you like more sauce on sandwiches, then use 7 tablespoons of mayonnaise to make the sauce.

You might also like:

veganiskas-sumustinis-su-darzovemis-8-1
Vegan Guacamole and Roasted Veggie Sandwich
kepti-surio-sumustiniai-47-1
Mini Grilled Cheese Sandwiches
sandwich-monte-cristo-4-1
Monte Cristo Sandwich

Sumuštinis su karamelizuota šonine

Pirmą kartą atvykusi į Ameriką negalėjau patikėti, kaip labai amerikiečiai mėgsta sumuštinius. Juos galėtų valgyti pusryčiams, pietums ir vakarienei. Vieni mėgsta visiškai paprastus sumuštinius su riekele kumpio, sūrio ir majonezu, ar tiesiog susitepa sumuštinį su riešutų sviestu ir džemu, o kiti gamina ar užsisako gigantiškus sumuštinius su mėsos kukuliais, ar tunu, ar kalnu mėsos, ar net su visu kepsniu… Lietuvoje pas mus net sumuštiniai kitokie. Jeigu Lietuvoje ruošiame sumuštinius namuose, jie bus dažniausiai paprasti: batonas (ar duona), sviestas, mėsytė ar dešrytė, ant viršaus riekelė pomidoro ar agurko. Na, arba dar dažnai ruošdavome sumuštinius su rūkyta lašiša, tepamu sūreliu ir citrina. Ir, žinoma, niekas ant viršaus nededa papildomo batono riekelės, tai būtų kažkaip nei šis nei tas… Tad atvykus į Ameriką būna iš pradžių kiek keista pamatyti, ką amerikiečiai vadina “sumuštiniais“. Bet tuo ir žavios skirtingos šalys ir kultūros – kiekviena šalis turi nusistovėjusias tradicijas ir skirtingą supratimą net ir apie sumuštinius!

Sakykit ką norite, bet amerikiečiai gamindami sumuštinius yra tikrai išradingi. Jau ką ką, bet sumuštinius Amerikoje mėgsta visi (aš taip pat įsirašiau į tokių mėgėjų gretas!), ir jų yra didžiulė įvairovė. Jeigu kada viešėsite Amerikoje ir prie sumuštinio, salotų ar burgerio pamatysite prierašą “BLT“, tai žinokite, kad tai reiškia, jog jūsų pasirinktas patiekalas būtinai bus su šiais 3-mis ingredientais – šonine, salota ir pomidoru. BLT sumuštinių būna įvairiausių: su skrudinta duona, avokadu, šviežiais ar marinuotais agurkėliais, sūrio riekele, keptu ar virtu kiaušiniu ir t.t. Tikiuosi mano BLT sumuštinio versija Jums patiks ir įkvėps išmėginti įvairius BLT sumuštinio variantus :).

Šis sumuštinis yra nerealus! Mano BLT sumuštinio versija turi viską, ko tik reikia tikrai skaniam sumuštiniui. Pirmiausia pradedame nuo gardaus, minkšto batono, tuomet svarbu turėti sunokusių pomidorų ir avokadų. O “vyšnaitė“ šiame recepte yra karamelizuota šoninė. Taip taip, ne bet kokia, bet karamelizuota. Kai vieną dieną pabandžiau iškepti karamelizuotą šoninę, dabar taip tik ir kepu. Ir ją galima naudoti ne tik sumuštiniams gaminti, bet ir salotoms, super skanu ant pusryčių stalo, ar kam dar tik sugalvosite suteikti papildomo karamelizuotos šoninės skonio. Padažas šiam sumuštiniui yra iš tiesų visiškai paprastas – majonezas su šviežio krapo cinkeliu – mmm, skanumėlis!

{4 porcijos}

Reikės:

8 riekelių batono arba bandelių burgeriams

12 juostelių šoninės

2 vidutinio dydžio pomidorų

2 sunokusių avokadų

4 didelių salotų lapų

50 g (1/4 stiklinės) smulkaus rudo cukraus

0,5 arb. š. čili pipirų

{padažui}

6-7 valg. š. neriebaus majonezo

1 valg. š. susmulkintų šviežių krapų

1/3 arb. š. česnako miltelių

druskos, juodųjų pipirų

Gaminimas:

 1. Padažas – visus padažui skirtus ingredientus sumaišome viename dubenėlyje.
 2. Orkaitę įkaitiname iki 180 C. Ant orkaitės skardos patiesiame aliuminio foliją ir išdėliojame šoninės juosteles, taip kad nesiliestų viena prie kitos. Kepame įkaitintoje orkaitėje 15 minučių, tada ištraukiame iš orkaitės, apibarstome čili milteliais ir rudu cukrumi. Šoninę dedame atgal į orkaitę ir kepame dar 10 minučių, kol gražiai apskrunda. Iškepusią šoninę sudedame į lėkštę. Per kelias minutes šoninė sukietės ir taps traški, karamelizuota.
 3. Riekelėmis supjaustome pamidorus, nuluptus avokadus.
 4. Kiekvieną batono riekelę aptepame majonezo padažu. Tada ant vienos batono riekelės pirmiausia dedame salotos lapą, po to avokado riekeles, šoninės gabalėlius ir pomidorą. Uždedame kitą batono riekelę ant viršaus ir iškart valgome!

> > Kiekvienam sumuštiniui naudojame 3 šoninės juosteles. Jeigu šoninė storesnė, tuomet reikės orkaitėje kepti truputį ilgiau.

> > Norintiems traškaus batono – pakepinkite batono riekeles keptuvėje iš abiejų pusių su trupučiu aliejaus.

> > Jeigu mėgstate daugiau padažo ant sumuštinių, tada padažui pagaminti naudokite 7 šaukštus majonezo.

Jums taip pat gali patikti:

veganiskas-sumustinis-su-darzovemis-8-1
Veganiškas sumuštinis su keptomis daržovėmis ir gvakamole
kepti-surio-sumustiniai-47-1
Kepti sūrio sumuštinukai
sandwich-monte-cristo-4-1
Sumuštinis „Monte Cristo“
Advertisement

Komentarų: 4 Pridėkite savo

 1. Sheree parašė:

  Sandwiches in US are in a league of their own largely because of their size

  Paspaudė "Patinka": 1 person

  1. lithuanianintheusa parašė:

   For sure!!

   Paspaudė "Patinka": 1 person

 2. jadwiga49hjk parašė:

  I have just posted … kanapki… Polish sandwiches. They are open sandwiches too.
  Ones with a slice of bread on top would only be made for travelling.

  Paspaudė "Patinka": 1 person

 3. sherry M parašė:

  this sounds so very delicious. what a shame we don’t eat bacon anymore 😦 Gotta watch our weight these days…

  Paspaudė "Patinka": 1 person

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s