NEREALUS nekeptas šokoladinis – karamelinis tortas

Jei tikrai norite pagaminti ką nors nerealaus, skanaus, šokoladinio ir saldaus – keliaukite į parduotuvę pirkti produktų šiam skanėstui tuojau pat ir pradėkite gamybos procesą! Šis torčiukas dar nė karto nenuvylė, visuomet išeina tobulo skonio, kad ir kur jį begaminčiau ir visuomet visus nuginkluoja savo skoniu ir šokolado galia. 

Pagaminimas torto labai paprastas, vieną sumaišai, kitą sumakaluoji, trečią įdedi ir jau tortas, tokie – geriausi! Žinoma, vienas trūkumas yra – torto reikia laukti pernakt. Bet kuo ilgiau šis tortukas “galvoja“ šaldytuve, tuo skanesnis tampa burnoje. Jau patikrinta gryna tiesa – po 2 dienų tortas tampa DAR skanesnis, gal ir keista, neįtikima, bet tikrai tikrai. 

Šio torto idėja, kaip ir visos nekeptų orkaitėje tortų, pyragų idėjos atsirado tada, kai neturėjau bute orkaitės, didelė nuodėmė mėgėjui virtuvėje, bet tada teko suktis be orkaitės. Ir ką gi – išgyvenau! Tuomet daug patiekalų, saldumynų gaminau tiesiog šaldytuvo arba viryklės pagalba. Jei pas Jus taip pat orkaitė kažkokiu būdu neegzistuoja virtuvėje – nekepti tortai, oj, kokia puiki išeitis saldumynų mėgėjams…

Na ir pabaigai pridursiu – tortas gal ir kalorijų bomba, bet ką jau tos kalorijos, kai šitoks skonis burnoj…


chocolate-caramel-amazing-cake-1-1

chocolate-caramel-amazing-cake-13-1

chocolate-caramel-amazing-cake-17-1

chocolate-caramel-amazing-cake-8-1

chocolate-caramel-amazing-cake-14-1
NEREALUS šokoladinis – karamelinis tortas

Reikės:

200 g trapių saldžių sausainių (tik ne “Gaidelio“)

70 g sviesto

250 g maskarponės

300 g konditerinio juodojo šokolado

4 kaupini valg. š. „Rududu“ karamelės

400 ml 30 proc. ar 35 proc. grietinėlės

Gaminimas:

  1. Sviestą ištirpinti mikrobangėje. Sausainius sutrupinti iki smulkių trupinių (galima smulkinti su smulkintuvo pagalba arba dėti į švarų virtuvinį rankšluostėlį ir sumušti kočėlu). Tuomet sviestą sumaišyti su trupiniais ir padengti išardomos tortinės (26 cm ar 28 cm skersmens) dugną ir šiek tiek kraštus. Dėti į šaldytuvą sustengti, kol gaminsite torto įdarą.
  2. Grietinėlę išplakti iki standžios masės (tik neperplakti!). Atsargiai sumaišyti grietinėlę su maskarponės sūriu, kol neliks gumulėlių ir padalinti masę į 2 indus.
  3. Vieną grietinėlės-maskarponės masės dalį sumaišyti su karamele, kol neliks gumulėlių (jei karamelė labai kieta galima trumpai pašildyti mikrobangėje, kol suminkštės).
  4. Šokoladą ištirpiname garų vonelėje: užkaičiame puodą su pora stiklinių vandens, uždedame ant puodo dubenį su sulaužytu šokoladu ir vis pamaišydami tirpiname šokoladą iki vientisos masės. Paliekame pravėsti apie 15-20 min vis pamaišydami.
  5. Kitą grietinėlės-maskarponės masę sumaišome su pravėsusiu ištirpintu šokoladu.
  6. Ant sustengusio torto pagrindo šaukštu išdėliojame netolygiai šokolado ir karamelės mases, dėliojame maždaug kaip mozaiką. Kai viską sudedame – peiliu skersai, išilgai suraižome torto viršų, gausis gražus raštas. Dėti tortą atgal į šaldytuvą stengti, geriausia pernakt. Kai sustings – galite nuimti tortinės kraštus.

>> Tortas skaniausias pastovėjęs šaldytuve 2 dienas.

>> Tortas tikrai sustengsta, papildomai dėti želatinos ar kitų standiklių tikrai nereikia.

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s